drzwi Pol-Skonedrzwi wewnętrzne

Jakie dobrać drzwi do naszych wnętrz?

aranżacja drzwi

Jakie dobrać drzwi do naszych wnętrz – jaki kolor będzie odpowiedni?

Kupujemy, bądź remontujemy mieszkanie – dom. Częstym problemem jest wybór drzwi do naszych wnętrz. Jakie maja być aby najbardziej pasowały? Jaki kolor wybrać aby był spójny z naszym całym wnętrzem i pasował do naszej aranżacji? Oto kilka porad, dzięki którym ułatwimy wam wybór.

Przede wszystkim postawmy nie tylko na funkcjonalność ale również wygląd tutaj również ma ważną role, ponieważ drzwi stanowią dekorację naszego domu.

Musimy poważnie przemyśleć sprawę zakupu drzwi wewnętrznych. Materiał z jakiego zostały wykonane musi być solidny i trwał, drzwi maja nam posłużyć na lata.

Dobierzmy ja tak aby pasowały do naszego stylu, detale są bardzo istotne.

Kolor drzwi

Zastanówmy się jaki efekt chcemy uzyskać i jakim stylem będziemy się kierowali.

Czy to ma być styl klasyczny, a może nowoczesny? Powinniśmy się sugerować całym wnętrzem, przede wszystkim kolorem podłogi, ram okiennych.

Jeżeli odpowiednio dobierzemy drzwi wewnętrzne uzyskamy efekt, który nada nam również w naszych wnętrzach charakteru.

 

Decydując się na wybór koloru drzwi do podłogi to ciekawym połączeniem do ciemnej podłogi  okażą się również ciemne drzwi i odwrotnie. Sugerując się ramą okienną i gdy również stawiamy na optyczne powiększenie pomieszczenia postawmy na biel, czyli drzwi i ramy okienne w białym kolorze, wtedy możemy pobawić się dodatkami już bardziej intensywnymi. Możemy również dopasować kolor do listw przypodłogowych tzw. cokołów, które kolorem będą się odróżniały od podłogi i stworzą fajny duet.

Jeżeli chodzi o style to pieszym jest styl klasyczny, tutaj fajnie dopasują się drzwi Pol-Skone model Intersolid lub Nostre są to drzwi z delikatnymi frezowaniami, które nadadzą nieco charakteru do wnętrza klasycznego. Nie możemy opierać się tylko kolorem ale i również oprawą. W nowoczesnych wnętrzach warto zamontować drzwi proste ale z przeszkleniami, które dodadzą subtelności całej oprawie takie jak drzwi Pol – Skone  i ich  model Simple, Tiara, czy Sublime one właśnie maja subtelne, poziome frezowania.

 

Jeżeli chcemy osiągnąć minimalistyczny efekt naszego wnętrza skupmy się na kolorze ścian, jeśli podoba nam się efekt gładkiej tafli, to kolor ścian dopasujmy do tego samego koloru drzwi dzięki temu efekt będzie bardzo ciekawy ,a i optycznie powiększy nam się przestrzeń.

 

Natomiast jeśli stawiamy na kontrast wybierzmy drzwi na przykład w kolorze drewna ale w  innym odcieniu co mamy meble. Możemy również trochę poszaleć i postawić na bardziej ekstrawaganckie kolory takie jak róż, fiolet kolor niebieski, drzwi w tych kolorach raczej nie będą dostępne od ręki i trzeba będzie dłużej na nie poczekać. Wybraliśmy róż, więc jako dodatek i połączenie możemy dobrać różowe firanki, żaluzje, wszystko zależy od naszych gustów i w jakich kolorach, które nas otaczają czujemy się najlepiej.

Biel zawsze była i będzie modna. Pasuje do stylów skandynawskich i minimalistycznych.

Tak jak już wyżej było wspomniane najczęściej spotykane są w połączeniu ze stolarką okienną. Dlatego nasz wybór dotyczący drzwi nie może być przypadkowy, wybierzmy do nich odpowiednie dodatki. Czerń i szarość również  w dzisiejszych czasach są  bardzo modne i fajnie się komponuje ze wszystkimi kolorami jest to wybór bardzo uniwersalny.

Skrzydła drzwiowe w kolorach jasnego drewna sprawdzą się w jaśniejszych pomieszczeniach i również jak przy białych drzwiach optycznie to pomieszczenie powiększą do tego dobrze się sprawdzą zdecydowane i cieplejsze kolory, którymi powinniśmy się sugerować do wykończenia naszego wnętrza.

 

Jedna z ważniejszych rzeczy, o których powinniśmy pamiętać przy wyborze drzwi to materiał z jakiego zostały one wykonane powinny być trwałe, solidne i bezpieczne przecież mają nam posłużyć na lata.

                                                                                                                                             

Więc zastanówmy się nad wyborem bardzo poważnie, nad modelem, który nam najbardziej odpowiada, czy mają to być drzwi pełne, a może przeszklone, jasne, a może ciemne. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu nasze wątpliwości zostały rozwiane i już wiemy jaką decyzję mamy  podjąć i czym się najbardziej sugerować.