Dlaczego drzwi Porta są najchętniej kupowanymi drzwiami wewnętrznymi? Postawione tak pytanie z góry zakłada, że drzwi Porta są najczęściej kupowanymi drzwiami wewnętrznymi w kraju, bowiem statystyki dowodzą, iż tak jest w istocie.

Przyjrzyjmy się zatem faktom, które pozwoliłyby przybliżyć odpowiedź na tak postawione pytanie.

Największy wybór drzwi Porta.

Przede wszystkim produkty Porta są najczęstszym wyborem klienta ze względu na olbrzymi wybór drzwi wewnętrznych w ofercie, a co za tym idzie różnorodność oferty.

Do dyspozycji mamy drzwi zarówno przylgowe z wrębem w skrzydle, jak i bezprzylgowe o skrzydle wykończonym na równo, z ukrytymi zawiasami i z zamkiem magnetycznym.

Ponadto drzwi te, produkowane są w wielu wykończeniach, mogą być obłożone okleiną syntetyczną lub naturalną (fornirem), mogą być lakierowane lakierem bądź farbą akrylową.

Porta oferuje drzwi wewnętrzne o konstrukcji ramowej oraz płytowej, pełne i przeszklone.

Jakość drzwi Porta.

Drugim czynnikiem wpływającym na wybór tych drzwi jest ich jakość. Konstrukcje skrzydeł są oparte na solidnych ramiakach, a wykończenie drzwi jest trwałe.

Porta stworzyła podział na 6 grup pokryć w zależności od jakości wykończenia. Przy każdym modelu drzwi podana jest grupa oznaczona ilością gwiazdek od 1 do 6, oznaczająca jakość wykończenia drzwi, a co za tym idzie ich trwałości i odporności.

W zależności od natężenia ruchu oraz planowanego czasu użytkowania drzwi mamy zatem możliwość dobrać drzwi o odpowiednim rodzaju pokrycia.

Przy wyborze drzwi wewnętrznych istotnym czynnikiem wpływającym na wybór konkretnych drzwi jest ich cena. I tutaj dochodzimy do najważniejszego chyba czynnika, bowiem drzwi Porta naprawdę nie są drogie, charakteryzuje je znakomity stosunek jakości do ceny.

Dostępność drzwi.

Ostatecznie o wyborze Porta decyduje także ich dostępność. Okazuje się, że zdecydowana większość sklepów handlujących drzwiami ma je w swojej ofercie, wiele z nich ma takowe drzwi na ekspozycji.

Zatem niezależnie od miejsca zamieszkania możemy drzwi obejrzeć, dotknąć, dopytać na miejscu o szczegóły. Ma to również znaczenie przy ewentualnej konieczności wymiany skrzydła lub ościeżnicy spowodowanej np. uszkodzeniem. Również przy potrzebie dokupienia dalszych drzwi w tym samym kolorze i modelu, nie istnieje bowiem ryzyko, że producent nagle zaprzestał działalności i nie będziemy mogli dokupić identycznego wyrobu.